Nejčastější dotazy

 • Ozonicon je emulgel který je složený ze tří skupin účinných složek. Ozon vázán v patentovaném systému Ozolipoile působí na bolest i zánět; rostlinné složky (arnika horská, černý rybíz či harpagohytum procubens) pomáhají svým protizánětlivým, analgetickým a antioxidačním účinkem; glukosamin a chondroitín jsou látky které pomáhají při poškození chrupavek či napomáhají při prevenci.

 • Ozón je již dlouhá léta známý svým výrazným účinkem na tlumení bolesti. Dlouhodobě známé jsou ozónové injekce. Dostat ozón to topické formy se podařilo díky procesu ozonizace během kterého dochází ke stabilizaci ozonu v kyselině olejové s kyselinou alfa lipoovou a vitamínem E acetátem. V tomto procesu vznikají tzv. Ozonidy které udržují ozón stabilnější tak aby se mohl využít k lokální topické použití.

 • Ne, nevyprchá. Ozón je vázán ve formě stabilnějších ozonidy. V procesu registrace přípravku byla zkoumána i stabilita přípravku v různých časových odstupech což vedlo nakonec k schválení tříleté expirační doby pro použití přípravku. Od otevření tuby je třeba přípravek spotřebovat do 6 měsíců. Během celé této doby si Ozonicon zachovává své složení.

 • Základní indikací je bolest - akutní či chronická. Tato bolest může být způsobena jako při úrazech (traumatech) tak i při onemocněních jako revma (artritida) či osteoartróza. Artritida i Artoz mají společné to že postihují klouby a mají několik stejných příznaků. V podstatě však jde o 2 různá onemocnění. Artritida je zánětlivé onemocnění které postihuje jak klouby tak i svaly nebo šlachy a nejčastěji může být způsobena revma. Naproti tomu artróza j onemocnění které je způsobeno nadměrnou zátěží nebo nadměrným opotřebením kloubů např. při dlouhodobé zátěži, při sportování či nadváze a následně dochází i ke vzniku zánětu.

 • Ozonicon má rychlý nástup účinku. U některých onemocnění se účinek postupně rozvíjí do maximálního efektu.

 • Ozonicon má specifické aroma protože obsahuje ozon. Je to příznačná aroma pro ozon kterou byste běžně zachytili i v přírodě.

 • Protože Ozonicon obsahuje složky tělu vlastní či blízké je velmi dobře tolerována a nezpůsobuje několik nežádoucí účinky které jsou typické pro jiné lokální působící přípravky proti bolesti. Jeho topická / lokální aplikace zajišťuje i bezpečné použití. Nebyly zaznamenány žádné interakce s jinými léčivy

 • Nakolik Ozonicon obsahuje složky tělu blízké či vlastní, je možné jej použít i u dětí či těhotných žen, ale je také bezpečný u starších lidí, kteří velmi často mívají problémy s kardiovaskulárními onemocněními.

 • Vzhledem ke své vysoce-bezpečné složky je možné dlouhodobé používání Ozoniconu.

 • Některé složky v přípravku Ozonicon plní několik účinků, které mohou probíhat současně - například účinek na bolest, účinek na zánět, ochrana kloubní chrupavky a pod.

 • ozonoterapie se používá hlavně k odstranění bolesti. Účinky ozonu jsou však rozmanité - tlumí bolest, působí na zánět, odstraňuje otoky, likviduje bakterie a viry, zlepšuje prokrvení, ozonidy stimulují buňky k přirozené obraně před škodlivými látkami.